Niewielkie wnętrza

Jeżeli wierzyć statystykom, a one rzadko kłamią, to znakomita większość Polaków mieszka w blokach. Takie mieszkania mają sporo zalet, ale także dość dużo wad, zwłaszcza jedną – bardzo mocno ograniczony metraż. Dawniej jakoś specjalnie nikomu to nie przeszkadzało: każdy cieszył się, że ma gdzie spać, gdzie przygotować posiłek. Nikt nie przejmował się, że w sypialni nie mieści się nic poza łóżkiem i szafą, a w kuchni z trudem mogą się wyminąć dwie osoby.

 

Aranżowanie przestrzeni na każdą kieszeń

Dziś jest zupełnie inaczej: znacznie większą wagę przywiązujemy do tego gdzie i jak mieszkamy, jak wygląda przestrzeń, w której żyjemy, śpimy, jemy, przyjmujemy gości i tak dalej. Powstało wiele książek o tematyce wnętrzarskiej, regularnie pojawiają się nowe magazyny z tej branży, w telewizji mnóstwo jest programów o urządzaniu wnętrz, a w internecie blogów i stron, które traktują o tym, w jaki sposób modne zaaranżować każdą przestrzeń. Dzięki temu coraz więcej osób uczy się, jak można dobrze zaplanować nawet niewielkie mieszkanie, jakich trików użyć, by wydawało się ono większe, bardziej przestronne, by pomieściło więcej mebli, więcej mieszkańców, by można było jak najwięcej w nim przechowywać.

 

Sprawdzone triki

Warto korzystać z takich pomysłów, ponieważ często bardzo niewielkim kosztem można stworzyć prawdziwie przytulne gniazdko, w którym zmieścimy wszystko, czego tylko zapragniemy. Mieszkanie w bloku nie musi nas w żaden sposób ograniczać, trzeba tylko dobrze wykorzystać przestrzeń, którą mamy, a już na pewno nie wolno jej zagracać niepotrzebnymi rupieciami.